KNIPEX - představení výrobce

 

Vážení zákazníci, obchodní partneři,

rozhodli jsme se Vám postupně v krátkých článcích představit výrobce, jejichž produkty můžete naleznout jak v našem e-shopu, tak na prodejně ve Šternberku.

Mezi ně neodmyslitelně patří KNIPEX. Naše společnost je jejím oficiálním distributorem.

Knipex
je nezávislý a tradiční rodinný podnik se specializací na výrobu precizních kleští. Na trhu je více než 135 let, kdy po celou dobu je firma v rodinných rukou. Dnes ji vede Ralf Putsch, pravnuk po zakladateli C.G. Putschovi.
Vyrábí kleště pro profesionální uživatele, kteří se na své nářadí musí spolehnout, ale také domácí kutily, kteří si rádi vybavují svoji dílnu spolehlivým a výkonnostním zbožím. Společnost sídlí v Německu a technický náskok si zajišťují tím, že mnoho strojů a zařízení si vyvíjí i vyrábí sami. S kleštěmi KNIPEX proto již pracují uživatelé více než 100 zemí – a tento počet stále vzrůstá. Pro výrobu používají mimořádně kvalitní materiály a moderní výrobní technologie. Zaměřují se na výkon a životnost a ergonomii výrobků pro uspokojení požadavků profesionálních uživatelů.

 

Z historie společnosti:

Základ firmy položil ve sklepě svého domu v Cronenbergu Carl Gustav Putsch s jedním kolegou a dvěma učni. Založili malou kovářskou dílnu kovající štípací a podkovářské kleště. Psal se rok 1882.

V roce 1900, kdy se firmě daří a rozrůstá se, vzniká na sousedním pozemku samostatná kovárna.

Roku 1922 po smrti svého otce, přebírá vedení závodu Carl Putsch, a pět let nato jeho 27 zaměstnanců vyrábí za týden cca 7000 kleští. Teprve v roce 1942 vzniká značka „KNIPEX“ a Carl ji nechává registrovat.

Roku 1954 přebírá vedení podniku Karl Putsch, vnuk zakladatele firmy, který neustále rozšiřuje a modernizuje výrobní procesy. Knipex se postupně stává lídrem evropského trhu.

1973 – na trh přichází Alligator®, novátorské kleště na vodní čerpadla se samosvornými čelistmi na trubky a matice

V roce 1982, ve stém výročí své existence, má firma již 390 zaměstnanců

1984 – na trh přichází Cobra®, kleště na vodní čerpadla, které se dají nastavit pouhým stiskem tlačítka

1988 – na trhu se objevuje CoBolt®, kompaktní pákové kleště, jejichž inteligentní převod znásobí sílu rukou až 20 krát

Roku 1991 se součástí skupiny Knipex stává firma Rennsteig-Werkzeuge. Významně se tak rozšiřuje sortiment nářadí na štípání, odizolování a krimpování

1994 – jsou vyvinuty kleště „Siko“, zcela novátorské nářadí s paralelními úchopovými čelistmi pro šetrné uchopení vhodné i pro hladké povrchy

Roku 1996 přebírá vedení firmy Ralf Putsch, který intenzivně rozvíjí export; jsou založeny pobočky v USA, Rusku a Číně

2005 firma Knipex obdržela Wuppertalskou hospodářskou cenu „Podnik roku“

V roce 2010 je Knipex přední světová značka kleští a neustále se soustřeďuje na vylepšení kvality a výkonu

Rok 2011 je nejúspěšnějším rokem v historii společnosti Knipex. V tomto roce byla založena pobočka v Dubaji a Knipex dále inovuje a zlepšuje kvalitu svých produktů

V našem e-shopu naleznete širokou škálu KNIPEX produktů, jako jsou například: Kombinované, armovací, štípací, lisovací či samosvorné kleště, izolované nářadí, kabelové koncovky, sady nářadí a v neposlední řadě kufry a brašny na nářadí. Ostatně přesvědčit se můžete sami zde. V případě, že nenajdete právě to, co hledáte, máme pro Vás tým zkušených obchodníků, kteří pomohou se všemi požadavky, pro spokojenost zákazníka.

verfügbarer Bestand = dostupné množství

+

Je nám líto, ale tento produkt lze objednat pouze v násobcích 

+