KS TOOLS - představení výrobce

KS TOOLS - představení výrobce


 


Společnost KS TOOLS Werkzeuge – Maschinen GmbHpatří mezi  přední mezinárodní dodavatele nářadí a vybavení pro dílny. Byla založena v roce 1992 zakladateli Peterem Kühnem a Stephanem Schottem. Již po prvních týdnech si společnost musela pronajmout další skladovací plochy, aby mohla dále expandovat.


 
 Z historie společnosti:


 


V roce 1993 společnost přichází s prvním prospektem o čtyřech stránkách, v té době ještě vyrobených z diapozitivů. Pronajaté skladové plochy během expanze přestávají stačit, proto si společnost pronajímá všechny dostupné garáže v garážovém parku.


1994 – společnost se v této době již zaměřovala na vývoz, proto se rozhodla účastnit mezinárodních veletrhů. Pronajaté garáže již opět nestačili, a proto se rozhodli pro tenisovou halu o ploše 1 200 m2, která byla přizpůsobena k provozu kanceláře i skladování z místa svého vzniku v Offenbachu do Obertshaunesu.


Roku 1995 byl poprvé na základě přání zákazníků uveden první oficiální katalog, který měl tehdy 30 stran. Nabídka produktů se tehdy rozšířila o produktovou skupinu ručního nářadí, která je velmi důležitá do dnešních dnů.  


1997 – zmíněné rozšíření přijali zákazníci s velkým povděkem. To si vyžádalo nový katalog s 54 stranami a vícejazyčnou verzí. 


2000 – Nářadí KS TOOLS důvěřuje již více než 1 000 zákazníků po celém světě. Dochází kapacita pronajaté skladovací haly, kdy společnost již vyčerpala všechny možnosti expanze. Proto je díky předpokládanému vzrůstu nucena znovu změnit své působiště. Tentokrát se zakladatelé rozhodli vybudovat kompletně nové sídlo v průmyslové zóně v Heusenstammu s možností dalšího rozšíření v budoucnosti.


2002 - společnost úspěšně působí v mezinárodní konkurenci 10 let a je považována za inovátora v oblasti nářadí. V ten samý rok vzniklo dosus nezměněné oválné firemní logo v černé, červené a bílé barvě


2004 - díky proniknutí série GEARplus na trh nadále prudce roste dodávaný sortiment. Specializace na jednotlivé trhy přináší druhou výrobní řadu. Kromě tradičního matného ručního nářadí se do nabídky zařadily také vysoce lesklé výrobky určené pro francouzský a anglický trh - vznikla tím řada CHROMEplus. Tímto se společnost odlišuje od konkurence.

2007 - společnost i nadále roste a dala si za cíl stát se do roku 2020 jedním z největších dodavatelů nářadí na evropském trhu

2009 - po úspěšném zahájení výroby vlastní řady výrobků je ještě bezpodmínečně nutné vybudovat v každém sídle firmy kalibrační laboratoř, aby bylo možné poskytovat rychlé servisní služby pro momentové klíče. Společnost již nevyrábí výrobky pouze pod vlastní značkou, ale je na trhu nářadí mnohými akceptována jako autor vlastních značek.


2012 - zakládající společník, pan Schott, z věkových důvodů uzavřel své úspěšné působení na trhu s nářadím. Novým společníkem se stal tehdejší ředitel společnosti Orhan Altin, druhým společníkem zůstává i nadále zakladatel Peter Kühne.


2015 - rostoucí požadavky prodejců a koncových zákazníků si vyžádaly další rozdělení a zdvojnásobení prodejního týmu. Podle nového rozdělení katalogu vznikly poprvé v historii společnosti prodejní divize Průmyslová výroba, Opravy osobních automobilů a dodávek a Opravy užitkových vozidel.


Značka KS TOOLS je již od počátku symbolem vysoké kvality, atraktivního poměru ceny a výkonu, orientace na řešení problémů a flexibility.


Cílem společnosti jsou inteligentní výrobky s dlouhou životností pro uživatele s různých oborů činnosti, kteří pracují jak se standardním, tak se speciálním nářadím.
V našem E-shopu Vám nabízíme širokou škálu ručního nářadí značky KS TOOLS.

V případě, že jste nenašli právě to, co hledáte, máme pro Vás tým zkušených odborníků, kteří rádi pomohou se všemi požadavky pro spokojenost zákazníka.
        

  


 


 


 


KS TOOLS - představení výrobce
Vytvořeno18.05.2021