High feed frézy SAU

High feed frézy - S1503W


Díky frézám s vysokým posuvem (high feed) lze zvýšit rychlost výrobního procesu až 5krát ve srovnání s tradičním frézováním. V tomto článku se do tématu ponoříme hlouběji a vysvětlíme si, jaké jsou vlastnosti high feed fréz výrobce SAU Tools a jak je maximálně využít.


High feed frézy SAU - S1503W HFM (High Feed Milling) neboli FF (Fast Feed) je extrémní frézování, které kombinuje malou hloubku řezu s nejvyšší rychlostí posuvu, takže umožňuje zvýšit rychlost obrábění a následně zvýšit produktivitu stroje. Společnost SAU bere v potaz produktivitu této aplikace a vytvořila proto ultra výkonné frézy. Pojďme se na ně společně podívat.


Jaké jsou vlastnosti fréz SAU s vysokým posuvem? Nejprve je třeba rozlišovat mezi různými připojeními fréz SAU s vysokým posuvem: - válcová stopka - čelní tah - závit Frézy s různými připojeními si můžete prohlédnout na obrázcích nahoře. Společným znakem všech fréz SAU s vysokým posuvem je jejich mimořádná odolnost díky poniklovanému tělu v rozsahu O16 až O63. Na výkonnostní úrovni může být výška úběru až 1 mm a posuvy až 2,0 mm/zub. Tyto vlastnosti umožňují prudké zvýšení rychlosti úběru ve srovnání s tradičním frézováním a tedy i dosažení velkého objemu třísky.


Destičky pro frézy SAU s vysokým posuvem Pro ideální využití fréz s vysokým posuvem vytvořilo SAU kromě tradičních destiček také nové speciální destičky. Jedná se o negativní břitové destičky se 4 břity, s novou geometrií navrženou pro lepší odvod třísek a novými karbidy, které jsou výkonné při zpracování většiny materiálů. Představujeme zde "staré" a "nové" destičky SAU a také to, pro které procesy a materiály jsou určeny.

Destičky LNMT 060312.X52 F4130 pro frézy s vysokým posuvem

Vhodné pro všeobecné vysoce výkonné obrábění ocelí nad 180HB, dobré použití na nerezové oceli a možné použití na litině.

LNMT 060312.X56 F7530 destičky pro frézy s vysokým posuvem

Vhodné pro obrábění ocelí pod 180HB, výkonné pro obrábění na nerezové oceli a žáruvzdorných slitin.

LNMT 060312.X58 F4128 destičky pro frézy s vysokým posuvem

Vhodné pro obrábění ocelí nad 44 HRc a litiny. Závěry Pamatujte, že abyste se vyhnuli ztrátám produktivity, musíte vždy určit ideální břitovou destičku ve vztahu k profilu, který má být při obrábění proveden. Pro více informací kontaktujte našeho aplikačního technika.