Knipex Cobra a její příbuzní

Kleště na vodní čerpadla KNIPEX Cobra® jsou již dlouho považovány za měřítko vysoce kvalitního nářadí pro širokou škálu aplikací v oblasti ručního nářadí. Kromě velké rodiny "originální" Cobry můžete v našem sortimentu najít také několik příbuzných variací této knipexácké klasiky. Dnes se podíváme na tyto varianty a vyzdvihneme jejich přednosti a možnosti použití.


KNIPEX Cobra® ES - extra-slim sikovky


 


Koupit na e-shopuKNIPEX Cobra® ES (87 51 250) jsou siko kleště s extra tenkými rozměry hlavy a vroubkovanými úchopovými plochami. Tyto kleště jsou vhodné zejména pro servisní a údržbářské práce, opravy spotřebičů, celý automobilový průmysl a průmyslové aplikace – tedy všude tam, kde může být hodně těsno. Jejich dlouhé špičaté čelisti umožňují vynikající přístup k obrobku díky štíhlé konstrukci v celé oblasti hlavy a kloubu.Předností Cobra® ES je nastavení stisknutím tlačítka přímo na obrobku, jemné nastavení pro optimální přizpůsobení různým velikostem obrobku a pevné uchopení i na plochých dílech díky tříbodové podpěře. Samoupínací funkce na trubkách a maticích zabraňuje sklouznutí na obrobku, což umožňuje práci šetřící námahu. Skříňový kloub zajišťuje vysokou stabilitu a ochrana proti sevření zabraňuje poranění ruky. 


Vícenásobný klešťový klíč na šrouby neboli Raptor


Koupit na e-shopuKlešťový klíč s vícenásobným posuvným kloubem (87 41 250), známý také jako Raptor (ačkoli mnoho uživatelů opakovaně uvádí, že kleště vypadají spíše jako papoušek), jsou vybaveny hladkými úchopovými plochami a jsou ideální pro metrické a anglosaské matice a šrouby. se šířkou klíče od 10 do 32 mm (3/8" až 1 1/4"). Tyto kleště jsou zvláště užitečné v rozsahu od 17 mm, protože jsou samosvorné a zabraňují tak sklouznutí na obrobku. Zaujme také spolehlivým uchopením hlav šestihranných šroubů, které se nezaoblí vlivem smeknutí kleští na šroubu. Raptor navíc bezpečně a pevně uchopí již zaoblené, zrezivělé a přelakované matice a šrouby a spolehlivě je povolí.Vícenásobný kluzný klíč Raptor je ideální pro práci na brzdových systémech vozidel a umožňuje rychlé utahování a povolování šroubových spojů pomocí ráčnového principu. Stejně jako u KNIPEX Cobra® se nastavení provádí stisknutím tlačítka přímo na obrobku, a to i jednou rukou. Skříňový kloub, bezpečné zasunutí čepu závěsu a ochrana proti sevření zajišťují optimální přenos síly a zároveň chrání před zhmožděním ruky.KNIPEX SmartGrip® - sikovky s automatickým nastavením


Koupit na e-shopuKNIPEX SmartGrip® (85 01 250) jsou kleště na vodní pumpy s automatickým nastavením a vroubkovanými úchopovými plochami. Tyto kleště nabízejí optimální komfort pro časté uchopování různých velikostí obrobků. Automatické nastavení lze dokonce provádět pomocí ovládání jednou rukou, což je vhodné pro praváky i leváky. To znamená: otevřete kleště, položte je na obrobek, stiskněte kleště a je hotovo. SmartGrip se automaticky přizpůsobí velikosti obrobku, a proto vždy zaručuje ideální pracovní šířku. KNIPEX SmartGrip® se také vyznačuje štíhlým designem v oblasti hlavy a kloubu, zapuštěnými kloubovými kolíky a samoupínacími vlastnostmi na trubkách a maticích. Speciálně tvrzené zuby nabízejí trvale bezpečnou kvalitu úchopu a ochrana proti sevření zabraňuje zranění. Aretační páka umožňuje prostorově úspornou přepravu se spolehlivě uzavřenými rukojeťmi.
 


KNIPEX Cobra®...matic – moderní vysoce-výkonné sikovky


Koupit na e-shopuKNIPEX Cobra®...matic (87 11 250), kombinuje všechny vlastnosti osvědčených Cober 87 01 250: 25ti poziční jemné nastavení pro optimální přizpůsobení různým velikostem obrobku, samoupínání, velké uchopení šířka až pro čtyřhran 46 mm / 2 palcové trubky, vysoký uživatelský komfort díky poloze rukojeti, která je příjemná pro ruce i při největší šířce uchopení, ideální pro kulaté a hranaté obrobky. Automatické nastavení se navíc provádí stisknutím tlačítka přímo na obrobku díky chráněné pružině. Kleště se automaticky zavřou po stisknutí tlačítka (ovládání jednou rukou), což je zvláště časově úsporné a efektivní. 


KNIPEX Cobra® QuickSet - rychlé high-tech sikovky


Koupit na e-shopuKNIPEX Cobra® QuickSet (87 21/22 250/300) jsou high-tech kleště na vodní pumpy s vroubkovanými uchopovacími plochami. Tyto kleště umožňují obzvláště rychlou práci ve stísněných a nepřístupných prostorách. Díky heslu „Otevřít nadoraz, zavřít, sevřít!“, dosáhnete rychlého nastavení jednoduchým stlačením kleští směrem k obrobku, aretace čepu závěsu je kombinována s doplňkovou funkcí posuvu. Šířka úchopu kleští je po aretaci pevná a lze ji upravit pouze stisknutím tlačítka. Je zde také zajištěna ochrana proti přiskřípnutí, aby se zabránilo zranění. Kloubový kolík lze vytlačit stisknutím tlačítka a znovu aktivovat funkci posuvu.Závěrem


„Vytuněné“ verze kleští KNIPEX Cobra nabízejí široké možnosti použití pro řemeslníky, mechaniky a průmyslové dělníky. S chytrými a inovativními funkcemi, jako je automatické nastavení (KNIPEX SmartGrip®, KNIPEX Cobra®...matic), posuvné funkce (KNIPEX Cobra® QuickSet) a speciální úchopové plochy (šroubovací kleště/Raptor) nebo hlava šetřící místo (KNIPEX Cobra® ES), tyto kleště stanovují standardy z hlediska účinnosti, přesnosti a spolehlivosti. Ať už v dílně, v servisu nebo v průmyslu – KNIPEX Cobra® a její příbuzní jsou spolehlivými společníky pro náročnou práci.


Cenové srovnání sikovek z článku:


ceny a dostupnost uvedené k 9.2.2024