Speciální nástroje SAU

Díky speciálním nástrojům výrobce SAU je možné provádět několik operací na stejném kusu, aniž by bylo nutné předělávat umístění nástroje v obráběcím stroji. Jak moc ovlivňuje doba výroby konečnou cenu kusu? Jak je možné provést několik operací na stejném kusu, aniž by bylo nutné předělávat umístění ve stroji?


Kovozpracující podniky, které se věnují sériovým výrobám, mají často potřebu provést na stejném kusu více obráběcích operací (vrtání, soustružení atd.). Prostor ve stroji je však někdy minimální a technik není schopen během fáze upínání vložit několik nástrojů najednou. Co tento problém obnáší? Znamená to, že nástrojář bude nucen pokaždé rozebrat kus, předělat umístění a začít znovu, a tak dále pro každou operaci zpracování obrobku.


Máte představu, kolik času se tímto způsobem při práci ztrácí? Máte představu, o kolik se mohou zvýšit náklady na dodávky pro konečného zákazníka, pokud vytvoření jednoho kusu trvá tak dlouho? Určitě. SAU našla praktické a efektivní řešení, jak tyto problémy překonat: vytvořili v rámci společnosti oddělení, které se zabývá výhradně návrhem a výrobou speciálních nástrojů na zakázku pro zákazníky, kteří musí na jednom kusu odvést více práce. Pro koho jsou tyto speciální nástroje určeny?

Představte si, že Vám jeden z vašich zákazníků právě řekl, že potřebuje 1000 kusů Vašeho nejnovějšího výrobku. Problém je v tom, že Vás zároveň požádá o snížení nákladů na jeden kus, jinak nebude schopen dodávku zaplatit. Váš poslední výrobek potřebuje 3 různé postupy, ale Vy nemáte ve stroji místo pro uložení tří nástrojů, které již máte, a měli byste pokaždé předělat stroj, abyste vyrobili jeden kus. Kus by byl levný, ale sériový výrobek Vás stojí dvojnásobek. To je velký problém!


Řešením je zkrátit výrobní čas, ale jak? Díky použití vlastního speciálního nástroje, který Vám umožní provádět více obráběcích operací, aniž byste ztráceli drahocenný čas ve vybavení stroje. Společnost SAU je díky svým 40ti letým zkušenostem celosvětově uznávaná pro své služby v oblasti konstrukce a výroby zakázkových nástrojů. V tomto článku pochopíte, jak je strukturována naše služba návrhu speciálních nástrojů. Speciální nástroje: Jak služba funguje?
Jakmile přijde požadavek na návrh speciálního nástroje, vyhodnotí jej technická kancelář a zástupce, který zákazníka dobře zná a ví, co potřebuje a co lépe navrhnout k jeho spokojenosti. Stroje mají různé vlastnosti a rozměry, proto je nutné porovnat, jak nástroje namontovat, protože požadované řešení odráží očekávání zákazníka. Prostudujeme specifikace, technické řešení a zašleme ekonomický návrh. Po jeho přijetí přecházíme k technickému výkresu certifikovanému společností Kiwa a předáváme jej ke schválení zákazníkovi, bez něhož nelze přistoupit k výrobě. Jakmile jsou nástroje vyrobeny a dodány zákazníkovi, v případě potřeby SAU podporuje firmu při uvádění do provozu a poskytuje rady pro co nejlepší zpracování.
Víme, jak důležité je pro firmu specializovanou na obrábění vyhodnotit náklady a přínosy investic, zejména pokud se jedná o malé podniky. U velmi omezených výrobních sérií je pravděpodobné, že je nevýhodné vyrábět speciální nástroj, zatímco návratnost investice je naprosto vysoká, pokud jde o středně velkou sériovou výrobu. Úspora času při seřizování stroje umožňuje mít hotový díl v krátkém čase, investice je v tomto případě více než amortizovaná. Doporučujeme ji však bez ohledu na to … konečné rozhodnutí je na zákazníkovi. Konstrukce speciálního prototypu je v každém případě investicí, která stojí za zvážení.


Speciální nástroje: služba na klíč SAU je také schopna provést službu na klíč, takže nastuduje vybavení pro uchopení kusu, realizuje nástroje, naprogramuje dobu cyklu a definuje náklady na kus. Na takovou službu se často musí spolehnout řada malých a středních firem. SAU má také zkušenosti s návrhem a konstrukcí speciálních vřeten a držáků nástrojů. Závěrem Pokud máte malou nebo střední firmu specializující se na strojní výrobu a potřebujete pro svou příští výrobu speciální nástroj, důvěřujte těm, kteří si za 40 let dokázali udržet malé a střední firmy v Itálii i ve světě.


Naše poslední rada zní, že když se rozhodnete požádat o návrh speciálního nástroje, je nutné si vyrobit i náhradní kus, abyste se vyhnuli tomu, že se kvůli nějaké nepředvídatelné události Vaše výroba zastaví. Pokud nechcete přijít o možnost optimalizovat výrobní cykly a provádět sériové zpracování rychleji, neváhejte a kontaktujte oficiálního distributora SAU pro český trh, kterým je BO-IMPORT s.r.o..