Výhody frézování s vysokým posuvem

Výhody frézování s vysokým posuvem Přečtěte si náš článek o frézování s vysokým posuvem a zjistěte více o vlastnostech této metody obrábění ...


Frézování s vysokým posuvem (High feed) je výsledkem vývoje a náročných požadavků při čelním frézování. Jestliže se dříve při tradičním frézování prováděly řezy s velkou hloubkou pomocí velmi výkonných strojů, dnes je možné zvětšit objem třísky s použitím menšího výkonu. Rychlost výrobního procesu se může zvýšit až pětkrát více než v minulosti.


Pokud se chcete dozvědět více o vlastnostech této obráběcí metody, přečtěte si náš článek na blogu o frézování s vysokým posuvem. Jaké jsou skutečné výhody, pokud se rozhodnete provádět mechanické obrábění frézováním s vysokým posuvem?  • Zvýšení produktivity: Nízká hloubka řezu v kombinaci s vyšší rychlostí posuvu (až 2,0 mm/zub) umožňuje vyšší produktivitu.

  • Větší ztenčení třísky: Tloušťka třísky může dosáhnout až 0,2 mm.

  • Větší stabilita a tuhost vřetene: Zvýšením smykové třecí síly na axiální úrovni a snížením tlaku destičky na radiální úrovni se zlepšuje stabilita a tuhost vřetene.

  • Snížení rizika zlomení nástroje Zvýšením tuhosti se snižuje riziko zlomení frézy.

  • Použití strojů s nižším výkonem: Snížení hloubky řezu umožňuje vysoké posuvy při použití menšího výkonu, přestože fréza pracuje velmi rychle.

  • Nejlepší dokončovací práce: Dokončování profilů je mnohem přesnější, čímž se snižuje potřeba dalších polotovarů. - Delší životnost nástroje Zvýšením stability se prodlužuje životnost břitové destičky.

  • Vhodné pro nelineární geometrie: Frézování s vysokým posuvem je vhodné zejména pro obrábění, které vyžaduje nelineární tvary, protože se výrazně zvyšuje přesnost řezu a možnost opracování hlubokých dutin.

  • Snadnější odvod třísek: Tloušťka třísky se ve srovnání s tradičním frézováním výrazně zmenšuje, což usnadňuje odvod třísky z dutin.


Které frézy SAU jsou vhodné pro vysoké posuvy? - S846W.. - S848W.. - S849W.. - S1502 - S1503.6LW.. - S1503.8W.. - S1503.9W.. Frézy, které mohou využít tuto techniku úběru materiálu, jsou níže uvedené frézy SAU pod úhlem 45 stupňů, kdy při použití destičky SEKX 13T3 s maximální hloubkou "ap" 2 mm můžete mít na břitu posuv až 0,6 mm. - S438.. - S438W.. - S438WF.. - S438G..